18.7 C
İstanbul
25 Eylül 2021 Cumartesi

Dolaşan Saç Nasıl Açılır?

Saçınız dolaştı ve kesinlikle açılmayacak, hatta onu kesmeniz gerekecek diye düşünmeyin. Dolaşan saç nasıl açılır? Öncelikle sıralayacağımız yöntemleri uygulayın. Öncelikle kesinlikle sakin olun. Sakin olmak her türlü sıkıntının, belanın sonuca varılmasını sağlar. Daha sonra nazik olun, sabırla ve dikkatle yumuşak bir şekilde tarağınızı minik minik taramaya çalışın. Saçınızı açarken geniş ve kalın dişli taraklar kullanın.

Saçlarınızı nemlendirin. Eğer evinizde varsa bitkisel yağlarda kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı veya tatlı badem yağı, sarı kantarın yağı da olabilir. Saçlarınızı aşamalı olarak tarayın. Eğer bu saydıklarımız da derdinize bir çare olmayı da en yakın kuaföre gidin. Orada muhakkak bir çözüm bulunacaktır. İşte dolaşan saçlar için 4 sihirli formül!

düğüm olmuş saç nasıl açılır
düğüm olmuş saç nasıl açılır

• Saç uçlarınızı nemlendirmeye özen gösterin
• Saçlarınıza her zaman narin davranmak konusunda hassas olun
• Saçlarınızı tararken mutlaka aşamalı bir şekilde tarama işlemini tamamlayın
• Saçlarınızı tararken kullanacağınız saç fırçasının sık dişli ve ince dişli olmamasına özen gösterin

Sıralanan bu özelliklere dikkat ettiğinizde herhangi bir sorun yaşamadan saçlarınızın dolaşmasına da engel olmuş olursunuz!

Yumak Olmuş Saç Nasıl Açılır?

yumak olmuş saç nasıl açılır
yumak olmuş saç nasıl açılır

Elbette ki yumuşak saçların da kendine has özellikleri bulunur. Peki, yumuşak saç nasıl açılır? Yumak olan bir tutam veya tamamı yumak haline gelen saçınızın açılması için; ilk akla gelen şey saç kremi. Evinizde saç kremi varsa duşa girin, saçlarınızı şampuanla normal yıkayın ardından saç kremi kullanın. Geniş bir tarak ile taramayı deneyin. Saç açıcı spreylerdir. Eğer evinizde varsa hemen onu kullanın. Yoksa evinizde zeytinyağı, bebe yağı, elma sirkesi, Hindistan cevizi yağını kullanarak saçlarınızı açabilirsiniz.

Keçeleşmiş Saç Bakımı

keçeleşmiş saç nasıl açılır
keçeleşmiş saç nasıl açılır

Saç tellerinin birbirinin içine girip düğümleşmiş, sertleşmiş keçe gibi olmasına keçeleşmiş saç denir. Genellikle ince, zayıf hasar görmüş olan saçlarda daha çok rastlanır bu durum. Evde yapacağınız bir kaç uygulama ile bu halden kurtulabilirsiniz. Öncelikle evinizde bulunan sayacağımız ürünlerden biri varsa siz bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, bebe yağı, karbonat ve saç kremi, mayonez, limon suyu, elma sirkesi, bunlardan herhangi biri ile bu dertten kurtulabilirsiniz. Keçeleşmiş saç bakımı söz konusu olduğunda son derece detay gerektiren işlemler karşımıza çıkar!

Düğümlenmiş Saç Nasıl Açılır?

düğümlenmiş saç nasıl açılır
düğümlenmiş saç nasıl açılır

Dolaşmış ve düğümlenmiş saç nasıl açılır? İlk olarak her evde bulunan karbonat ile açabilirsiniz. Uygulaması; saçınız ıslakken bakım kremini avucunuza dökün, üzerine bir tatlı kaşığı karbonat dökün ve saçınıza uygulayın. Geniş dişli tarak ile saçınızı tarayın. İkinci bir yöntem daha var. Saf zeytinyağını saçlarınıza bir miktar dökün.

İyice saçlarınızın diplerine kadar uygulayın. Korkmayı zeytinyağı saçınızı yumuşacık yapacaktır. Yarım veya bir saat bekleyin ve tarakla tarayın. Açıldığını göreceksiniz. Böylece düğümlenmiş saç sorunundan da kurtulmuş olacaksınız!

Aramıza Katıl

Moda trendlerinden haberdar olmak için aramıza katıl...

Hoşunuza Gidebilecek Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
3,035TakipçilerTakip Et

Aramıza Katıl

Moda trendlerinden haberdar olmak için aramıza katıl...

Son Yazılar