Topuklular.net

Gölge Saç Rengi       

12.11.2021
942
Gölge Saç Rengi       

Gölge saç rengi modası son zamanlarda gün geçtikçe ön plana çıkmaktadır. Özellikle kendi tarzını oluşturmayı isteyenlere özel farklı renk gölgelerinden söz etmek de mümkün olmaktadır. Burada dikkat etmenizi istediğimiz en temel etken; tercih edeceğiniz gölge saç renginin teninizle ve saçınızla uyumlu olmasıdır.

Saç modasını takip eden hanımlar son zamanlarda gölge saç rengi modasının oldukça trend olduğunu fark etmiştir. Bu uygulama balyaja benzese de sunduğu avantajlar ve saçınıza kattığı doğal ama ışıltılı hava ile balyajdan ayrılmaktadır. Saçın tamamına değil farklı farklı tutamlara yapılan bir uygulamadır. Tam da bu noktasında saçın etkili bir görselliğe kavuşması için mutlaka saçta doğal duran renklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Gölge Saç Rengi

Saç renginin tamamının değiştirilmesine gerek olmaz. Sadece saç renginden biraz açık ya da koyu renkler kullanılarak yapılan uygulama saça hacim ve ışıltı katılmasına yardımcı olur. Bu sayede yüz hatları çok daha öne çıkar. Yaptığınız makyaj daha da belirginleşir. Son zamanlarda gölgeli saç modellerinin oldukça popüler olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu noktada yeni nesil saç tasarımlarında bu tür modellerle sıklıkla karşılaşmaktayız!

Gölgeli Saç Modelleri

Hanımların bu sene sık sık kullandığı gölge saç rengi her türlü saç modeline uygulansa da özellikle uzun ve düz saçlarda kendini daha iyi göstermektedir. Bu nedenle eğer bu şekilde saçlarınızı kullanmayı düşünüyorsanız bu uygulamayı yaptırmadan önce saçlarınız kısaysa kaynak yaptırmayı ve boyattıktan sonra da düzleştirici ürünler ve fön kullanmayı düşünmenizi tavsiye ederiz. Genelde bu saç uygulamasında hanımlar karamel ve sarı tonları kullanmayı tercih etmektedir. Kimi hanımlar ise saçlarını boyattıktan sonra kullandığı tona gölge uygulaması yaptırmaktadır.

Gölge Saç Rengi

Gölgeli Saçlar

Size birçok avantaj sunacak olan gölgeli saçlar eğer sık sık kuaföre gidip gelmeyi istemiyorsanız sizi oldukça rahatlatacak bir uygulamadır. Çünkü bir kere saçınızı gölgeli şekilde boyattıktan sonra 4 ila 6 ay boyunca tekrar rötuş yapmadan kullanabilirsiniz. Saçınızdan boya aksa bile görünüşü bozulmayacaktır.

Eğer saç renginize yakın bir ton kullanırsanız da dip boyanızın geldiği oldukça geç fark edileceği için saç köklerinize uzun süre açma işlemi gibi yıpratıcı işlemler uygulatmanıza gerek olmaz. Böylece saçınızda çok daha kaliteli bir estetik görünüm elde edersiniz!

Gölge Saç Rengi

Gölge Saç Boyası

Saçınıza gölge saç rengi yaptırmayı düşünüyorsanız kuaförünüzün bu konuda profesyonel olduğundan emin olmanız elzemdir. Saçınızın diplerinden uçlarına doğru gittikçe koyulaşan bir renk uygulatmanız bu işlemin güzel görünmesi için ilk şarttır. Kuaförünüz uygulayacağı miktarı oldukça hassas şekilde seçmelidir. Aksi taktirde saçlarınız gölgeli değil yer yer boyanmamış gibi çirkin görünecektir. Karamel tonlarında uygulamalar daha koyu ya da buğday tenli hanımlarda hoş dururken, sarı gölgeler açık tenli hanımların tercihi olmaktadır. Son olarak hanımların çoğu bu işlemle birlikte kaşlarının da rengini açtırmayı tercih etmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

2020-2022