18.7 C
İstanbul
25 Eylül 2021 Cumartesi

Hindistan Cevizi Yağı Tüylenme Yapar Mı?

Sağlıklı bir cildin ilk adımı nemlendirilmesidir. Çünkü cildinizin enfeksiyonlarla mücadelede ve onarılmasında neme ihtiyaç vardır. Birçok uzmanın ortak fikri ve araştırmalar, hindistancevizi yağının bu konudaki yararıdır. Cilde uygulanmasıyla bakterilerle savaşan cilt, nemlenerek kuruluktan kurtulmuş olur. Bu kapsamda Hindistan cevizi yağı tüylenme yapar mı? Sorusunun da yanıtı merak edilmektedir!

Cilt bakımı, saç ve ağız bakımında kullanılan Hindistan cevizi yağı yüze uygulandığında tüylerin normalden daha fazla uzamasına neden olmaz. Fakat çok fazla kullanımında E vitaminiyle beslenen tüylerin aktifleşmesi olabilir. Her şeyde olduğu gibi aşırıya kaçmadan kullanımda zarardan çok faydasının olduğu bilinmektedir.

E vitamini içeren Hindistan cevizi yağı ile hem cilt bakımı hem de nemlendirici yağ olarak kullanabilirsiniz. Gece yatmadan önce, günlük cilt bakım rutininizi tamamladıktan sonra Hindistan cevizi yağını uygularken;

• Hindistan cevizi yağını cezvede birkaç dakika ısıtın
• Cildinize masaj yaparak uygulayın
• Ciltte emildikten bir süre sonra durulayın
• Özellikle kış günlerinde ve gerekli gördüğünüz durumlarda tekrarlayabilirsiniz.
• Banyodan sonra kuruyan cilde uyguladığınız Hindistan cevizi yağı ile güzel nemli bir cilde kavuşursunuz.

Akne sorunları yaşayan kişilerin sonrasında akne izleriyle baş başa kaldığı bir gerçek. Düzenli ve ölçülü kullanıldığında tüylenme sorunu yaşamayacağınız Hindistan cevizi yağının akne izlerine de iyi geldiği bilinmektedir. Hindistan cevizi yağı cildin iyileşmesine ve yara izlerinin azalmasına ve zamanla kaybolmasına yarıyor. Kollajen üretimin artmasıyla sonrasında oluşabilecek iltihaplanmanın da önüne geçmiş oluyor.

Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar mı?

Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar mı?
Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar mı?

Hindistan cevizi yağı içeriğinde yüksek miktarda laurik asit içerir. Bu içerikle, iltihap sökücü, cilt canlandırıcı, cilt kuruluğu önleyici ve nemlendirici özelliklere sahiptir. Cilt lekelerinin yok edilmesinde kullanıldığı gibi, cilt bakımında güzelleştirici etkisiyle bilinir.

Sayılabilecek birçok faydasının yanında fazla kullanılmasının yan etkileri de mevcuttur. Çok fazla kullanıldığında yüzde tüylenmeye neden olabilir. Bunun nedeni içeriğinde E vitaminin yoğun olmasıdır. Tüylerin beslenme vitamini E vitamini olduğundan normalden fazla kullanıldığında yüzdeki tüylerin artmasına yol açabilir. Günlük dozunuzu aşmadan kullandığınızda mükemmel bir cilt dostu olmasının yanında, yaşlanmayı geciktirici özelliğine de tanıklık etmiş olursunuz.

E Vitaminli Kremler Tüylenme Yapar Mı?

E vitamini cildin kirlilik ve diğer çevresel faktörlerden korunmasına yardımcı olur. Zamanla ciltte azalan E vitamini dışarıdan destek alınarak yerine koyulması gerekir. Yüksek oranda E vitamini içeren kremleri yüzde kullanırken, daha ölçülü ve dikkatli olmakta fayda var. E vitaminli kremler tüylenme yapar mı? Bu soruya birbirinden farklı yanıtların verildiğini biliyoruz.

Tüylerin beslenmesine yardımcı olacak E vitamini desteği tüylerin artmasına yol açabilir. Fakat ölçülü kullanılan E vitamini içeren kremler, cilt tonunun eşitlenmesine ve aydınlık görünüme kavuşmasını sağlar. Çevresel faktörlerle savunmasız kalan cildin savunma mekanizması oluşturmasına destek verir.

Aramıza Katıl

Moda trendlerinden haberdar olmak için aramıza katıl...

Hoşunuza Gidebilecek Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
3,035TakipçilerTakip Et

Aramıza Katıl

Moda trendlerinden haberdar olmak için aramıza katıl...

Son Yazılar