Topuklular.net

Kalın ve Gür Saçlar İçin Kesim 

15.11.2021
1.098
Kalın ve Gür Saçlar İçin Kesim 

Kalık ve gür saçlar için kesim nasıl olmalıdır? Kalın ve gür saçların kendine özgü özelliklerinin bulunuyor olması bu tür saçların özel bir şekilde kesilmesini şart kılar. Saç kesim modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza çok sayıda farklı model de çıkmaktadır. Bu noktada kalın ve gür saçlar için tercih edilecek olan kesimin de mutlaka, saçınızın genel özellikleriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz!

Kalın ve gür saçlara sahip olan kişilerin nasıl bir kesim yapması gerektiği çok fazla önemlidir. Çünkü zaten saç teli kalın ve gür olduğundan dolayı hatalı bir kesim, saç kullanımını zor duruma sürüklemeye neden olabilir. Gür ve kalın telli saçlarınızı daha rahat şekilde kullanabilmek adına doğru şekilde kesimler yapmaya çalışmalısınız.

Kalın ve Gür Saçlar İçin Kesim 

Saç kesimi yapılırken saçınızın kabarık olmaması önemlidir. Kabaran saçlar gündelik hayatınızda kullanımın olumsuz şekilde etkilenmesine yol açmaya neden olacaktır. Kalın ve gür saçlı olmak her ne kadar sağlıklı bir saç olsa da doğru kesim yapılmazsa zor bir kullanım sıkıntıları yaratmak zorunda bırakabilir. Kalın ve gür saçlar için kesim nasıl olmalı, hangi kesimler en ideali gelin inceleyelim.

Kalın Telli Gür Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri

Kalın ve gür telli saçlarınızda uç kısımlarından kısaltmalar yapılması, saçınızın daha fazla kabarık olmasına yol açar. Bu sebepten dolayıdır ki saçlarınızda istemediğiniz kabarık sıkıntılarını yaşamamanız adına dipten saçlara kısaltmalar yapabilirsiniz. Hafiften dip kısımdan seyrekleştirmeler yaparak saça farklı bir model şekli vermeye çalıştırabilirsiniz.

Kalın ve Gür Saçlar İçin Kesim 

Kalın ve gür saçlar için kesim konusunda en ideal izleyebileceğiniz modellerden biri bob tarzı olacaktır. Bu tip saç özelliğine sahip olan bayanlar için bob kesimi en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Tabi bob tarzı kesimi yapabilmeniz içinde yüz hattınıza uygun olması gerekir. Yüzünüz ince uzun şekildeyse o zaman kalın gür saçlarınız için bon tarzı kesimi yaptırabilirsiniz.

Kalın ve Gür Saçlar İçin Kesim 

Kalın ve Kabarık Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri

Kalın ve kabarık saçlar için saç kesim modellerinin nasıl olması gerektiğini bilmeli ve ona uygun şekilde bir saç kesimi yapılmalıdır. Bob ve pixie saç kesimi bu tip saçlara sahip olan kadınların yaptıracağı saç modelleri içerisinde yer alır. Oldukça havalı bir kesim olduğundan dolayı kalın ve gür saçlarınıza ayrı bir hava kazandırmış olacaktır. Böylece çok daha parlak ve canlı görünen bir saç yapısına sahip olabilirsiniz!

Kabarık ve Dalgalı Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Uzun saçlara sahipseniz ve çok kısa bir saçınız olsun istemiyorsanız, uzun saçınıza göre de yaptıracağınız modeller bulunur. Kabarık ve aynı zamanda da dalgalı uzun saçlarınız varsa katlı kesimler yapabilirsiniz. Kalın ve gür saçlar için kesim katlı şekilde yapıldığı zaman doğal olarak kabarma problemlerini ortadan kaldırmış olacaktır. Aynı zamanda yüzünüze de yakışacağından oldukça hoş görünmeye başlayacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

2020-2022