Topuklular.net

Kına Saçtan Nasıl Çıkar?

29.12.2020
855
Kına Saçtan Nasıl Çıkar?

Bitkisel özelliği olan kına saça uygulandığında hiçbir şekilde yıpratmıyor. Kına renk değişikliği amaçlı olduğu kadar saçı besler, parlatır. Saçımıza verdiği görüntü bizi memnun etmez ise saçtan arındırmanın yolları vardır. Ancak kimi zaman kınayı saçtan çıkarmak da güç olabilir. Kına saçtan nasıl çıkar? Limon suyu, bitkisel saç bakım yağları, bal kullanarak saçtan çıkarma yolları mevcuttur. Eğer saçımıza Uzak doğu ve Orta Doğu ülkelerinde Hint kınası uyguladı isek limon suyu, elma sirkesi, yoğurt karışımı ile ya da limon karbonat şampuan kullanarak saçtan arındırabiliriz. Bir yolu da hidrojen peroksit kullanımı ancak kimyasal olduğundan çok tavsiye edilmez.

Kına Saçtan Nasıl Akıtılır?

Normal kına saçtan nasıl çıkar ?

Normal kına saçtan nasıl çıkar ?

Doğal bitki yağlarını kullanarak saçımızdaki kınayı akıtabiliriz. Öncelikle saç diplerine argan yağı, Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı uyguladıktan sonra bone ile sarılır. Saç kurutma makinesi ile kuruttuktan sonra 3-4 saat bekletin. Daha sonra arındırıcı bir şampuanla yıkayın. 5 gün sonra bu şekilde işlemi tekrarlayın. Kına saçınızdan arınacaktır.

Limon suyunu da başka bir yöntemle kullanabilirsiniz. Limon suyunu steril su ile karıştırıp saç diplerine kadar uygulayın. 3-4 saat güneş ışığı gören bir yerde saçlarınızı bekletin. Sonra şampuanla yıkayın. Balı suyla karıştırıp yine güneş ışığında bekleyip saçları yıkayabilirsiniz. Saçlara hint kınası uygulandı ise, elma sirkesi, yoğurt, limon suyunu karıştırarak 4-5 saat bekledikten sonra yıkayın. Karbonat, limon, şampuan karışımını saçınızda 1 saat kadar bekletin. 5 gün sonra aynı işlemi uygulayın.

Hidrojen peroksit kullanarak da saçınızı kınadan arındırabilirsiniz. Saça uyguladıktan sonra güneşte bekleyip yıkayabilirsiniz. Gözle temas etmemelidir. Kimyasal özelliğinden dolayı çok tavsiye edilmez. Kına eğer herhangi bir işlem uygulanmazsa saçtan arınma süresi 3 aydır. Kınanın saçta mantar oluşumunu engellediği söylenir. Kına saçlarda kabarmayı engeller. Böylece saçlarda dengeli bir görselliğinde ortaya çıkmasını mümkün kılar. Bundan dolayı da son zamanlarda kına saçlar için en çok tercih edilen bakım malzemeleri arasında yer alır!

Yeşil Kına Saçtan Nasıl Çıkar?

Yeşil kına doğal kına değil başka bir boya maddesi ile renklendirilmiş bir kınadır. Cilt bakımında ve saç bakımında faydası olan bir üründür. Peki, yeşil kına saçtan nasıl çıkar? Kınayı saçtan çıkarmak için doğal yağlar, zeytinyağı, bal, limon suyu gibi doğal ürünler kullanılabilir. Siyah çay demi saçları yıkamadan önce sürülür 5 dk sonra yıkanır. Beyaz sabun kullanarak da birkaç kez yıkamadan sonra kınadan saçlar arınabilir.

Saçlara bal sürüp 3- 4 saat beklettikten sonra şampuan ile yıkayabilirsiniz. Limon suyu kullanarak da saçları kınadan arındırabilirsiniz. Zeytinyağını saça uyguladıktan sonra 12 saat bekletilir. Sonra arındırıcı özellikli şampuanlarla yıkanır. Bu işlem 5 gün ara ile yapılır ise saçlar kınadan arındırılmış olacaktır. Böylece saçınız kendi rengini yeniden alarak, doğal bir görünümün sergilemesini de mümkün hale getirecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

2020-2022